Regionální pracoviště Správa CHKO Český les >> Fotogalerie >> Setkání příznivců Českého lesa 2016

Fotogalerie

Setkání příznivců Českého lesa 2016Setkání příznivců Českého lesa 2016

Setkání příznivců Českého lesa

Ve čtvrtek 20. října 2016 se v Domě přírody Českého lesa (býv. Stará pošta) v Klenčí pod Čerchovem uskutečnil již 6. ročník akce "Setkání příznivců Českého lesa".

Od 16 hodin měli návštěvníci možnost zúčastnit se komentované prohlídky Domu přírody Českého lesa, kterou velice rádi využili. Na tuto prohlídku navázal cyklus pěti přednášek s tématem o historii, botanice a zoologii. Autoři prezentací se podělili o své poznatky ze zkoumání zdejší přírody, a tak mohli návštěvníci slyšet např. o Caparticích a jejich proměně v čase nebo o botanice a zoologii Evropsky významné lokality Nivy Nemanického potoka. Dozvěděli se i o vzácných xylofágních broucích zámeckého parku Horšovský Týn a o rozšíření vstavače kukačky na Tachovsku a Domažlicku. Po skončení prezentací probíhala diskuze až do pozdních nočních hodin. Na akci bylo přítomno přes 40 účastníků.

Již 6. ročník setkání všech amatérských i profesionálních přírodovědců působících v oblasti Českého lesa společně pořádali Dům přírody Českého lesa, Muzeum Českého lesa v Tachově, Muzeum Chodska v Domažlicích, AOPK ČR - Regionální pracoviště Správa CHKO Český les, ZO ČSOP Sylva Lunae a Mezi Lesy o. s.

 

 

Foto: A. Štěpánková

 

Aktuality Všechny aktuality

středa, 3. ledna 2018
Fotosoutěž
čtvrtek, 21. prosince 2017
Vyšlo nové číslo časopisu Český les - příroda a historie 16/2017
úterý, 19. prosince 2017
Diskuzní semináře pro zemědělce
úterý, 19. prosince 2017
PF 2018

Kalendář akcí

Po
Út
St
Čt
So
Ne

1. 1. 2018 – 31. 8. 2018

Fotosoutěž

Naučné stezky Všechny stezky

Regionální pracoviště Správa CHKO Český les

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt