DEN ČESKÉHO LESA NA ZLATÉ STEZCE

DEN ČESKÉHO LESA NA ZLATÉ STEZCE
  • datum: 25. 8. 2018
  • místo: Křížová Huť
  • typ: Jiné, akce pro veřejnost

Tradiční akce pro veřejnost probíhající v Českém lese už přes 10 let. Letošní ročník je zaměřen na téma SKLÁŘSTVÍ a prezentaci Zlaté stezky.

V sobotu 25. srpna ožije Český les již tradiční akcí Den Českého lesa, tentokrát na téma SKLÁŘSTVÍ. Akce se uskuteční od 10 hodin v Křížové Huti u obce Nemanice na Domažlicku. Letošní ročník je obohacen o prezentaci Zlaté stezky (síť turistických cest propojujících historické trasy mezi Bavorskem, Plzeňským krajem a Jihočeským krajem).

Program akce odstartuje přednáška známého historika Zdeňka Procházky o historii sklářství, po které bude následovat ukázka sklářského řemesla. K vidění bude ukázka tavení skla v mobilní sklářské peci,  formování skla nad kahanem a výroba vinutých perlí. Nebudou chybět ani tvůrčí dílničky a soutěž pro děti Po stopách Zlaté stezky. Dále se můžete těšit na ukázku sokolnictví, vystoupení živé kapely a mnoho dalšího.

Občerstvení zajištěno :)
Parkování v místě konání akce (bude ještě upřesněno)
Vstup ZDARMA

 

DCL_2018_plakat 

Plakát v pdf ZDE

Pořadatelé a partneři akce:
AOPK ČR, RP Správa CHKO Český les, Plzeňský kraj, Zlatá stezka, Lesy ČR, SVOL, Domažlické městské lesy, Kolowratovy lesy, Bělá nad Radbuzou, Přimda, MAS Český les, ČSOP Sylva Lunae, Royal Rangers a Dům přírody Českého lesa.

Kontakt: Lucie Lorencová, Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, Správa CHKO Český les, Oddělení ochrany přírody a krajiny, tel.: 725 141 686, e-mail: lucie.lorencova@nature.cz

 

Regionální pracoviště Správa CHKO Český les

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt