Regionální pracoviště Správa CHKO Český les >> Regionální pracoviště informuje >> Tiskové zprávy >> Den Českého lesa a nové otevření rozhledny Havran

Den Českého lesa a nové otevření rozhledny Havran

20.6.2014

TISKOVÁ ZPRÁVA

Den Českého lesa

Slavnostní otevření rozhledny Havran, Komedyjanti, trubači Kolowratových lesů, záchranná služba a mnoho dalšího – tak vypadal Den Českého lesa.

V sobotu 14. června proběhl Den Českého lesa na vrcholu Havran společně s novým otevřením stejnojmenné rozhledny, která byla přestavěna z původní bývalé vojenské hlásky. Slavnostní zahájení odstartovalo 14 hodinou. Úvodem jako první promluvil Ing. Václav Lidický z Lesů České Republiky, s. p. Za klub vojenské historie a sportu Tachov, který se o nově zrekonstruovanou rozhlednu stará, poděkoval Jan Kárník a od starosty přilehlé německé obce Goergenbergu pana Hanse Mauera převzal finanční dar. Za Správu CHKO Český les a krajské středisko Plzeň vystoupil RNDr. Tomáš Peckert, Ph.D. O přestřižení pásky a tím i oficiální otevření rozhledny se postarali Václav Ilčík a Rudolf Zettl.

Během celého odpoledne byl připraven bohatý program. V rámci Dne s Lesy ČR se mohly děti zúčastnit her a soutěží zaměřených na přírodu.  Vystoupení si připravili divadelní spolek Komedyjanti, Trubači Kolowratových lesů a ukázku záchrany člověka přímo z rozhledy předvedla soukromá záchranné služba Royal Rangers. V přilehlých stáncích pak probíhala prezentace spolků a organizací působících v regionu. Cestu na vrchol s rozhlednou si bylo možné zpříjemnit tzv. „Questem“ neboli hledáním pokladu. Celým dnem provázel moderátor Zdeněk Hůrka a na akci zavítalo něco málo přes tisíc návštěvníků.

Tradiční akci Den českého lesa, která se uskutečnila již po šesté spolupořádali Lesy České republiky s.p., Lesní správa Přimda ve spolupráci s Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR - Správou chráněné krajinné oblasti Český les a krajským střediskem Plzeň, MAS Zlatá cesta, o.p.s., ČSOP Sylva Lunae, Klub vojenské historie a sportů Tachov, o.s. a SVOL.

Regionální pracoviště Správa CHKO Český les

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt