Den Českého lesa

8.7.2019

Udělejte si čas: začátkem září bude Den Českého lesa na Zlatém Potoce

V sobotu 7. září se na Zlatém Potoce nedaleko Staré Knížecí Huti u Tachova uskuteční již tradiční Den Českého lesa. Návštěvníci se mohou každoročně seznámit se zajímavostmi z historie a přírody zdejší krajiny. Letos budou zájemcům přiblíženy dosud málo známé ruiny Hedvičiny Pily. Program bude zaměřen na stromy, dřevo, jeho vlastnosti a možnosti řemeslného zpracování. Připraven bude rovněž doprovodný kulturní program.

„ Den Českého lesa se koná ve spolupráci s partnery již od roku 2008. Nejedná se o jedinou akci, kterou pro širokou veřejnost děláme. Během roku pořádáme exkurze do přírody, nebo například Netopýří noc. Naším cílem je prezentovat přírodní a kulturní hodnoty Českého lesa.“ Vysvětluje Tomáš Peckert z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR, ředitel Regionálního pracoviště Správa CHKO Český les.

Tisková zpráva ke stažení ZDE

Zahajeni_akce (J3)Autor fotografie: Martin Jiran

Pořadatelé a partneři akce: AOPK ČR, RP Správa CHKO Český les, Plzeňský kraj, Zlatá cesta, Lesy ČR, SVOL, Kolowratovy lesy, Dům přírody Českého lesa, Město Přimda, MAS Český les, ČSOP Sylva Lunae, Revis, Muzeum Českého lesa v Tachově, Royal Rangers a Nakladatelství Českého lesa.

Kontakt: Amálie Bártová, Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, Regionální pracoviště Správa CHKO Český les, email: amalie.bartova@nature.cz, tel.: 728 496 075

Regionální pracoviště Správa CHKO Český les

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt