Mykologický víkend na Domažlicku

18.10.2018

V sobotu 13. října se u Capartic na Domažlicku uskutečnila mykologická exkurze, která je součástí přírodovědných akcí pro veřejnost z kalendáře Pojďte s námi do přírody 2018. V neděli 14. října následovala pak výstava hub a zajímavá přednáška. Exkurze vznikla ve spolupráci Agentury ochrany přírody a krajiny ČR, RP Správa CHKO Český les a Národním parkem Šumava.

Přes devadesát milovníků hub si tuto neděli nenechalo ujít mykologickou výstavu v Domě přírody Českého lesa v Klenčí pod Čerchovem. Návštěvníkům byla k dispozici po celý den mykologická poradna a přes 80 druhů nasbíraných hub ze sobotní veřejné exkurze nad Capartickými loukami a další druhy lidé donášeli k určování během dne. Velké pozornosti se dočkal například obří úlovek hlívy dubové a troudnatec kopytovitý, který je zde na Chodsku spojován s výrobou klobouků.

Na závěr výstavy se návštěvníci zúčastnili zajímavé přednášky Mgr. Luboše Zeleného na téma „Netradiční jedlé houby Českého lesa“.  Akce sklidila velký úspěch a údiv nad počtem nalezených druhů a vzhledem některých hub. Jednalo se o 1. ročník takto zaměřené akce a vzhledem k bohaté účasti jistě nebyl poslední.

 

Tisková zpráva ke stažení ZDE.

Fotografie z akce ve FOTOGALERII.

 

 

Kontakt:  Lucie Lorencová, Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, RP Správa CHKO Český les, tel.: 725 141 686, email: lucie.lorencova@nature.cz

Regionální pracoviště Správa CHKO Český les

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt