Pátrání po prvních jarních houbách

18.4.2018

 V neděli 15. dubna vyrazilo přes třicet milovníků hub na mykologickou exkurzi s názvem Za jarními houbami do okolí PR Herštýn.

 

Všichni návštěvníci se hned od počátku aktivně zapojili do pátrání po jarních houbách a během chvíle se našlo několik nejen jarních druhů. Mezi nálezy se objevil například pevník chlupatý, dřevomor červený, anýzovník vonný, kačenka česká, lesklokorka lesklá nebo troudnatec kopytovitý. A právě troudnatec se těšil velkému obdivu, ať už z hlediska jeho velikosti nebo zjištěním, že se dříve využíval jako podpal, na výrobu klobouků nebo k vykuřování včel.

V průběhu vycházky jsme pozorovali i rostlinné zástupce. Největší pozornosti se dostalo parazitické bylině podbílku šupinatému, dále byla k vidění bažanka vytrvalá, sasanka pryskyřníkovitá a dymnivka dutá.

Návštěvníci si odnesli spoustu zajímavých informací, od rozmanitého využití troudnatce kopytovitého, přes rozdíly mezi kačenkou a smržem až po tipy na nejlepší houbové recepty.

Exkurze byla zakončena naším průvodcem Mgr. Lubošem Zeleným (NP Šumava) přímo na zřícenině hradu Herštejn rekapitulací všech nalezených druhů.

 

 Tisková zpráva ke stažení ZDE.

Fotografie z akce ve FOTOGALERII.

 

Lucie Lorencová

lucie.lorencova@nature.cz

Tel.: 725 141 686

 

Regionální pracoviště Správa CHKO Český les

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt