Regionální pracoviště Správa CHKO Český les >> Regionální pracoviště informuje >> Tiskové zprávy >> Představení dotačního programu Operační program Životní prostředí 2014 - 2020

Představení dotačního programu Operační program Životní prostředí 2014 - 2020

30.10.2018

Ve čtvrtek 18. října se na zámku ve Spáleném Poříčí konal odborný seminář vhodný pro zástupce vedení obcí či měst a ostatní žadatele, kde byl představen Operační program Životní prostředí na období 2014 – 2020. Seminář byl rozdělen na dva bloky, část přednáškovou a terénní.

Během dopolední části semináře byl představen již zmíněný dotační program OPŽP, řešili jsme možnosti čerpání finančních prostředků pro projekty zaměřené na podporu ochrany přírody a krajiny a nejčastější problémy v rámci podávání žádostí. Poté následovaly přednášky zaměřené na vodu v krajině, nelesní zeleň ve volné krajině i v intravilánech obcí a zlepšení druhové struktury lesů. Všechny prezentace budou umístěny na webových stránkách regionálního pracoviště CHKO Český les.

Odpolední program nabízel prohlídku záchranné stanice živočichů a terénní exkurzi v okolí Spáleného Poříčí, kde byly k vidění již realizované projekty. Navštívili jsme malou vodní nádrž Hvížďalka a podívali jsme se na obnovu mezí a cest u obce Číčov. O seminář projevilo zájem celkem 27 účastníků, pro které bylo připravené i drobné občerstvení.

Seminář pořádali pracovníci Agentury ochrany přírody a krajiny ČR, RP Správa CHKO Český les.

 

Prezentace:

Možnosti péče o zeleň v obcích a volné krajině – Radka Štajerová

OPŽP a jeho využití v lese – Ing. Zdeněk Myslík

Zlepšení hospodaření s vodou v rámci OPŽP – Mgr. Martin Jiran

 

Prezentace jsou také dostupné v sekci Ke stažení, tiskovou zprávu najdete ZDE a fotky ze semináře jsou umístěny ve FOTOGALERII.

 

Kontakt: Zdeněk Myslík, Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, RP Správa CHKO Český les, vedoucí oddělení Péče o přírodu a krajinu, tel: 723 181 180, e-mail:zdenek.myslik@nature.cz

Regionální pracoviště Správa CHKO Český les

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt