Regionální pracoviště Správa CHKO Český les >> Regionální pracoviště informuje >> Tiskové zprávy >> Za kukačkami do přírodní památky Hvožďanská louka

Za kukačkami do přírodní památky Hvožďanská louka

7.5.2018

Přírodní památka Hvožďanská louka na Domažlicku se v sobotu 5. května těšila velké pozornosti. Proběhla zde botanická exkurze pro veřejnost pořádaná Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR, RP Správa CHKO Český les.

 

Hvožďanská louka je bohatá na chráněné a ohrožené druhy rostlin, těmito vzácnými druhy se zde můžeme kochat především díky pravidelné péči o celou lokalitu v podobě pozdního kosení a pastvy ovcí.

Účastníci vycházky viděli například vstavač kukačku, prstnatec májový, hadí mord nízký nebo vrbu plazivou. Většina zúčastněných se také zapojila do každoročního monitoringu vstavače kukačky. Napočítalo se 373 kvetoucích rostlin, což je v porovnání s rokem 2015, kdy bylo napočítáno 317 kusů, hezký nárůst.

Cestu do přírodní památky jsme si zpříjemnili povídáním o lesním hospodaření. Zašli jsme se podívat i na obnovené tůně pro obojživelníky a obnovenou alej, která vede podél polní cesty od Načetína do Sezemína. Vše bylo vybudováno ve spolupráci AOPK ČR a obce Hora Svatého Václava. 

 

Tisková zpráva ke stažení ZDE.

Fotografie z akce ve FOTOGALERII.

 

Lucie Lorencová

lucie.lorencova@nature.cz

Tel.: 725 141 686

 

Regionální pracoviště Správa CHKO Český les

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt