Regionální pracoviště Správa CHKO Český les >> Regionální pracoviště informuje >> Tiskové zprávy >> Za žluťuchami, slavíkem a čolky na Lochotínské louky

Za žluťuchami, slavíkem a čolky na Lochotínské louky

22.5.2018

V sobotu 19. května se uskutečnila v Plzni vycházka na Lochotínské louky.

Na programu byla vycházka nivou Mže, Lochotínskými loukami, Lochotínským parkem a Kilometrovkou. Pozorovali jsme tamní ptačí obyvatele, například slavíka obecného, drozda kvíčalu, konipase bílého, pěnkavu obecnou, skorce vodního a zahlédli jsme i pisíka obecného a mnoho dalších. Měli jsme možnost vidět krmení mláďat špačka obecného a dozvěděli jsme se, že rorýs obecný umí spát za letu, brhlík lesní dokáže lézt po kmeni hlavou dolů jako jediný zástupce evropských pěvců a spoustu dalších zajímavostí z ptačího světa. Během vycházky jsme celkem slyšeli přes 35 ptačích hlasů.

 

Účastníci exkurze si také prohlédli kvetoucí ohroženou rostlinu žluťuchu lesklou a pověděli jsme si o historii Lochotínského parku, pionýrské železnici do ZOO Plzeň a památné aleji Kilometrovka. Exkurzí provedla Ing. Daniela Hlinková a Mgr. Martin Jiran z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR, Regionálního pracoviště Správy CHKO Český les.  Příjemné sobotní procházky se zúčastnilo 16 zájemců o místní přírodu.

 

Akci pořádala Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, Regionální pracoviště Správy CHKO Český les spolu s ČSOP Sylva Lunae a Mezi lesy z. s.

 

Tisková zpráva ke stažení ZDE.

Fotografie z akce ve FOTOGALERII.

 

Lucie Lorencová

lucie.lorencova@nature.cz

Tel.: 725 141 686

Regionální pracoviště Správa CHKO Český les

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt