Regionální pracoviště Správa CHKO Český les >> 3Lynx aneb světem zvířat hledáčkem fotopastí

3Lynx aneb světem zvířat hledáčkem fotopastí

Zajímá vás, kdo žije v našich lesích? Podívejte se, co všechno jsme „nachytali“ při hledání rysů.

Agentura ochrany přírody ČR je od roku 2017 partnerem rozsáhlého mezinárodního projektu 3 Lynx, který pomocí fotopastí sleduje rysí populace ve dvou přeshraničních regionech: Česko – Německo – Rakousko a Slovinsko – Itálie – Chorvatsko.

Podle kvalitních fotografií lze totiž nejen zjistit přítomnost rysa ostrovida, ale dokonce rozlišit jednotlivá zvířat a sledovat jejich pohyb v rámci rozsáhlých území, kterými procházejí. Více informací k projektu Interreg Central Europe 3Lynx najdete na stránkách https://www.interreg-central.eu/Content.Node/cesky.html.

Fotopasti byly umístěny, mimo jiné, na území chráněných krajinných oblasti Český les (12), Slavkovský les (10) a Brdy (6). Díky nim se podařilo zachytit nejen mnoho běžnější druhů větších savců a ptáků, ale také zjistit zajímavé informace o fauně těchto oblastí.

V Českém lese se kromě cílového druhu – rysa – podařilo opakovaně vyfotit velmi vzácnou kočku divokou a od roku 2018 dokonce dokumentovat návrat vlka obecného. Rysa se podařilo zachytit také v Brdech.

Se zvířaty, která se v jednotlivých částech chráněných oblastí podařilo „ulovit“, bychom vás rádi seznámili, tak neváhejte a vstupte do lesa…

kliknutím na odkaz: Světem zvířat hledáčkem fotopastí

 

Regionální pracoviště Správa CHKO Český les

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt