Fotogalerie

Den Českého lesa 2016Den Českého lesa 2016

V neděli dne 12. června se od 11 hodin uskutečnila tradiční akce pod vedením Agentury ochrany přírody a krajiny České Republiky, regionálním pracovištěm - Správy CHKO Český les „Den Českého lesa“ v Klenčí pod Čerchovem, který si nenechalo ujít přes 700 návštěvníků.

Letošní devátý ročník byl zaměřen na představení expozice Domu přírody Českého lesa v Klenčí pod Čerchovem a na slavnostní otevření nové naučné stezky Lesů České republiky Na Výhledech.

Akci slavnostně zahájil v 11 hodin hejtman Plzeňského kraje Václav Šlajs za doprovodu trubačů Kolowratových lesů.Po úvodních proslovech byli návštěvníci pozváni na divadelní představení „Jak se začalo v Českém lese rýžovat zlato“ souboru Komedyjantů z Tachova. Tato vlastní tvorba spolu s ukázkami tradičních řemesel přilákala na dvůr Domu přírody Českého lesa mnoho návštěvníků. K vidění zde bylo také košíkářství, tesařství, bednářství, ale i dřevosochařství. Návštěvníci si sami mohli vydlabat misku dlátkem nebo se podílet na vyřezání sochy čápa, či bobra.

V Domě přírody Českého lesa byla připravena interaktivní hra pro rodiny s dětmi, která následně pokračovala na naučnou stezku Lesů České republiky Na Výhledech, kam byla zajištěna autobusová doprava. Nechybělo ani rozdávání medailí. Záchranná služba Royal Rangers připravila lanové centrum, které lákalo především děti. Nechyběla ani prezentace spolků a organizací působících v regionu.

Letošní Den Českého lesa pořádala Agentura ochrany přírody a krajiny České Republiky, Regionální pracoviště - Správa CHKO Český les ve spolupráci se státním podnikem Lesy České republiky a Městysem Klenčí pod Čerchovem. Dalšími subjekty, které se podílely na pořádání akce jsou Arriva holding Česká republika s. r. o., Domažlické městské lesy spol. s r. o., Kolowratovy lesy, a. s., MAS Český les, z. s., Plzeňský kraj, Revis Tachov, Záchranná služba Royal Rangers, Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů v ČR a ZO ČSOP Sylva Lunae.

Kalendář akcí

Po
Út
St
Čt
So
Ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Naučné stezky Všechny stezky

Regionální pracoviště Správa CHKO Český les

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt