Regionální pracoviště Správa CHKO Český les >> Fotogalerie >> Den Českého lesa na Zlatém Potoce

Fotogalerie

Den Českého lesa na Zlatém PotoceDen Českého lesa na Zlatém Potoce

Zlatý Potok znovu ožil Dnem Českého lesa

Letošní Den Českého lesa se nesl v duchu tradičního zpracování dřeva. Kromě ukázek řemesel jako šindelářství, řezbářství, nebo tesařiny se zájemci v doprovodu historika Zdeňka Procházky vypravili i k nedalekým pozůstatkům Hedvičiny pily. Málo známé ruiny ukryté v lese tak znovu ožily alespoň ve vyprávění. Pro malé návštěvníky byl připraven bohatý soutěžní program zaměřený zejména na stromy a jejich poznávání doslova všemi smysly. Fyzickou kondici návštěvníků opět prověřilo lanové centrum v korunách klenové aleje. Nechyběl ani tradiční doprovodný kulturní program v podobě vystoupení tachovských Komedyjantů nebo hudební skupiny Y?

Den Českého lesa proběhl v sobotu 7. září a již tradičně byl připraven ve spolupráci Lesů České republiky, Plzeňského kraje, Agentury ochrany přírody a krajiny České republiky, Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů v ČR, Kolowratových lesů, MAS Zlatá cesta, REVIS Tachov, Royal Rangers, Domu přírody Českého lesa, Města Přimda, ČSOP Sylva Lunae, Muzea Českého lesa v Tachově, Sboru dobrovolných hasičů Halže a mnoha dalších.

Foto: A. Bártová, M. Jiran, J. Zemanová

Kontakt: Amálie Bártová, Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, regionální pracoviště Správa CHKO Český les, email: amalie.bartova@nature.cz, tel.: 720 543 084

Kalendář akcí

Po
Út
St
Čt
So
Ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Naučné stezky Všechny stezky

Regionální pracoviště Správa CHKO Český les

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt