Regionální pracoviště Správa CHKO Český les >> Fotogalerie >> Handikep v Českém lese není překážkou

Fotogalerie

Handikep v Českém lese není překážkouHandikep v Českém lese není překážkou

Poznávat krásy Českého lesa by mělo být umožněno i lidem, kteří mají různá zdravotní postižení. V rámci možností se jim v tom AOPK ČR, RP Správa CHKO Český les snaží pomoci. Za uplynulých 10 let bylo vybudováno 5 naučných stezek. Většina těchto stezek je dostupná tělesně postiženým. Naše nejnovější naučná stezka Sklářství  v okolí Lesné byla otevřena v dubnu loňského roku a zajišťuje  bezbariérový přístup po celé své délce. Tato stezka byla nedávno využita i návštěvníky s odlišným handikepem a to se zrakovým postižením. Přibližně 20 nevidomých se zúčastnilo 19. 4. a 21. 4. 2016 exkurze po stezkách Českého lesa. „Slepotou život nekončí“ – s tímhle motem se vydalo plzeňské TyfloCentrum do krás Chráněné krajinné oblasti Českého lesa. Všichni zúčastnění si z tohoto výletu odnesli spoustu zážitků.

Díky nainstalovaným tematickým interaktivním prvkům, které zpestřují a přibližují trasu, si s nadšením vyzkoušeli naslouchat zvukům přírody a zvířat na zvukovém panelu. Mnoho z nich se posadilo a osahalo dřevěnou sochu laně s kolouchem v životní velikosti. Nejvíce pozornosti však upoutal leštící stroj v Arnoštově leštírně. Zaměstnanci správy si nasadili masku na oči a vyzkoušeli si tak, jaké to je číst pomocí hmatu. Na naučné stezce Vodní svět se objevila nečekaná překážka. Bobr si postavil menší hráz pod cestou a tak nám podmáčel jediné přechodové místo. Vše naštěstí dobře dopadlo. Jsme velice rádi, že se TyfloCentru Plzeň, o.p.s. v Českém lese líbilo a těšíme se na další shledání.

Naučné stezky v Českém lese jsou přístupné lidem s různým zdravotním postižením. Úplný bezbariérový přístup umožňuje naučná stezka PR Podkovák a Sklářství v okolí Lesné po celé své trase. NS Sklářství v okolí Lesné představuje na 12 zastaveních pozoruhodnou přírodu Českého lesa a historii sklářství. NS Podkovák umožní návštěvníkům pohodlný přístup až do nitra rašeliniště, kde je zastřešená plošina s výhledem na několik drobných rašelinných jezírek obklopených typickou vegetací.

Kalendář akcí

Po
Út
St
Čt
So
Ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Naučné stezky Všechny stezky

Regionální pracoviště Správa CHKO Český les

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt