Regionální pracoviště Správa CHKO Český les >> Regionální pracoviště informuje >> Akce >> Komentovaná vycházka přírodními rezervacemi k 15. výročí založení CHKO Český les

Komentovaná vycházka přírodními rezervacemi k 15. výročí založení CHKO Český les

Komentovaná vycházka přírodními rezervacemi k 15. výročí založení CHKO Český les
  • datum: 1. 8. 2020
  • místo: Sraz v 10:00 hod. na křižovatce lesních cest v bývalé vsi Václav nedaleko Pleše, GPS: 49°32‘16.277“
  • typ: Exkurze v terénu

V rámci komentované vycházky se účastníci dozvědí také zajímavosti o 15leté historii CHKO Český les a postupně si budou moci vyplnit kvíz na toto téma. Na závěr bude možnost společně posedět u ohně s malým občerstvením.

Náplň: Navštívíme dvě přírodní rezervace, kde si ukážeme, jak hospodaří příroda, když jí ponecháme les bez zásahu. Účastníci budoumoci porovnat původní smíšený les rezervací s hospodářským lesem dále po trase a současně se dozvědí něco o historii zaniklé vsi Václav a systému střežení státní hranice před rokem 1989 v této lokalitě.

V rámci komentované vycházky se účastníci dozvědí také zajímavosti o 15leté historii CHKO Český les a postupně si budou moci vyplnit kvíz na toto téma.

Na závěr bude možnost společně posedět u ohně s malým občerstvením.


Trasa: Od bývalé roty pohraniční stráže Václav přes přírodní rezervaci Malý Zvon, dále pak přírodní rezervací Nad Hutí a zpět na bývalý Václav. Půjde se středně náročným terénem, část trasy povede lesními porosty a po nezpevněných cestách. Délka zhruba šest kilometrů.


Průvodce: Bc. Miroslav Žižka, DiS (AOPK ČR, RP Správa CHKO Český les)

Kontakt: M. Žižka , tel.: 725 724 957

Doprava tam i zpět: pouze individuální


Poznámka: Obuv a oblečení do terénu. Svačinu s sebou. Bude možnost opéct si buřty na ohni. 

 

Akce je součástí iniciativy AOPK ČR "Pojďte s námi do přírody". Ta chce návštěvníky do naší přírody aktivně zvát, ukázat, že naše příroda je krásná, a také, jakým způsobem o ni státní ochrana přírody pečuje. Právě proto AOPK ČR připravila tipy na pozoruhodná místa a akce s průvodci, na kterých se lidé mohou dozvědět celou řadu zajímavostí. Více na snamidoprirody.nature.cz

Regionální pracoviště Správa CHKO Český les

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt