Regionální pracoviště Správa CHKO Český les >> Regionální pracoviště informuje >> Aktuality >> Kalendář akcí "Pojďte s námi do přírody 2020!" je k mání i v tištěné verzi

Kalendář akcí "Pojďte s námi do přírody 2020!" je k mání i v tištěné verzi

Kalendář akcí "Pojďte s námi do přírody 2020!" je k mání i v tištěné verzi

2.6.2020

Nový kalendář akcí „Pojďte s námi do přírody 2020!“ je již k dispozici všem zájemcům o přírodu západočeského regionu. Tištěná brožura je zdarma k dostání v regionálních informačních centrech. Nabízí jí také muzea a pracoviště Agentury ochrany přírody a krajiny ČR v Karlovarském a Plzeňském kraji.

 Na čtyřiceti barevných stranách zve na různé vycházky, výlety, přednášky, besedy, výstavy a dalších akce s přírodovědnou tematikou.


Kalendář je výjimečný tím, že na jeho tvorbě spolupracují neziskové organizace, státní správa i příspěvkové organizace. Mezi hlavní organizátory patří Muzeum Cheb, AOPK ČR a MEZI LESY, z.s..


„Na vydání kalendáře i aktivním průvodcování se podílíme každý rok. V nejbližších týdnech s námi můžete vyrazit například za motýlími obyvateli u zaniklé vsi Horšín nebo na historickou přednášku a návštěvu zaniklých sídel jako je obec Pleš a její okolí,“ říká Lucie Koryťáková Nováková z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR, RP Správa CHKO Český les.


„S průvodcem se návštěvník může dostat do míst, která jsou mu běžně zapovězena, a dozvědět se při výpravě spoustu zajímavých informací o místě, botanice i zoologii,“ doplňuje Lucie Koryťáková Nováková.


Tištěná brožura bude zdarma k dostání v regionálních informačních centrech. Nabízí jí také muzea a pracoviště Agentury ochrany přírody a krajiny ČR v Karlovarském a Plzeňském kraji.


K dispozici je i její elektronická verze a to na internetových stránkách www.ceskyles.nature.cz , v sekci - publikační činnost – publikace ke stažení.


Na požádání je možné kalendář zaslat také emailem.


Další tipy na výlety do přírody a komentované akce, které AOPK ČR připravila v celé
České republice, najdete na snamidoprirody.nature.cz.


Kontakt: Lucie Koryťáková Nováková, Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, regionální
pracoviště Správa CHKO Český les, email: lucie.korytakova.novakova@nature.cz, tel.: 728
496 075

 

Akce je součástí iniciativy AOPK ČR "Pojďte s námi do přírody". Ta chce návštěvníky do naší přírody aktivně zvát, ukázat, že naše příroda je krásná, a také, jakým způsobem o ni státní ochrana přírody pečuje. Právě proto AOPK ČR připravila tipy na pozoruhodná místa a akce s průvodci, na kterých se lidé mohou dozvědět celou řadu zajímavostí. Více na snamidoprirody.nature.cz

Regionální pracoviště Správa CHKO Český les

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt