Regionální pracoviště Správa CHKO Český les >> Regionální pracoviště informuje >> Aktuality >> Za zábavou do Horšovské obory na Den Českého lesa

Za zábavou do Horšovské obory na Den Českého lesa

Za zábavou do Horšovské obory na Den Českého lesa

7.9.2021

V oboře a areálu školního hospodářství v Horšově budou 11. září k vidění chladnokrevní koně. Sjedou se tu z celé republiky i sousedního Německa na tradiční Den Českého lesa, aby ukázali, že i v současném hospodaření mají stále své místo.

Návštěvníci se mohou těšit na soutěžní klání těchto obrů o pohár Českého lesa. Uvidí i estrádní přehlídku dovedností, které koně potřebují pro práci v lese. Budou představeny i ukázky využití koňské síly v zemědělství. Výstavu s názvem „Návrat obrů“ ve zrekonstruovaném letohrádku Annaburg doplní promítání ukázek pracovního využití koňů. Tato zvířata budou sloužit také jako dopravní prostředek při komentovaných projížďkách oborou.

Den Českého lesa se letos koná po třinácté. Jako každoročně je připraven bohatý doprovodný program. Vystoupí trubači Kolowratových lesů, živá hudba dudácké kapely Dudáci z Českého lesa a divadelní představení Komedijantů z Tachova. K vidění budou jaci, kteří se používají v Českém lese pro vypásání cenných luk. Své řemeslo představí podkovář. Pro děti jsme připravili soutěže s malou odměnou pro každého.

Slavnostní zahájení bude v 11 hodin, v areálu bude prostor na posezení u jídla, čepovat se se bude domažlické pivo. Parkování je k dispozici na louce v obci Horšov, za odbočkou směrem na Kocourov. Kvůli bezpečnosti doporučujeme návštěvníkům příchod přes obec podél kamenné zdi obory. Při cestě mohou navštívit i kostel Všech svatých, který je v tento den pro veřejnost otevřen. Vstup na akci je zdarma.

Regionální pracoviště Správa CHKO Český les

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt