NE po lese..., zastavila motoristy policie

9.9.2020

Více než deset řidičů, kteří se na Tachovsku v západních Čechách vydali od Hošťky po Broumov po nové lesní asfaltce, zastavila 29. srpna Policie ČR. Spolu s lesníky z Lesů ČR a CHKO Český les policisté řešili neoprávněný vjezd do lesa a porušení zákona.
Ať v tom brání závora, nebo ne, vjezd a stání motorových vozidel v lesích zakazuje zákon. Po cestách přejíždí rozměrná lesnická technika, v posledních letech víc než kdy jindy odvážejí nákladní auta kůrovcové dřevo. Les je ale také pro mnoho lidí jediným místem, kde se zbaví městského provozu. Brát ohled je normální!


"Výjimku mají pouze řidiči s platným povolením k vjezdu vydaným vlastníkem lesa nebo Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR," říká Miroslav Žižka z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR, Správy CHKO Český les a dodává: "Podobné kontrolní akce připravujeme během podzimu na tachovské i domažlické části
Chráněné krajinné oblasti Český les".


Lesy ČR loni vyhlásily program #NEpolese. Vzkazují to všem řidičům. Jestli se tedy chystáte na houby nebo jen tak na procházku, udělejte něco pro zdraví a běžte po svých. Dost možná ušetříte... A nejen na Tachovsku.

 

Kontakt:

Miroslav Žižka, Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, regionální pracoviště Správa CHKO Český les, email: miroslav.zizka@nature.cz, tel.: 725 724 957

 

Tisková zpráva ke stažení

Regionální pracoviště Správa CHKO Český les

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt