Regionální pracoviště Správa CHKO Český les >> Regionální pracoviště informuje >> Tiskové zprávy >> Pozvánka na Mezinárodní noc pro netopýry v Centrum Caolinum Nevřeň

Pozvánka na Mezinárodní noc pro netopýry v Centrum Caolinum Nevřeň

3.8.2020

Tisková zpráva

 

V pátek 4. září 2020 se od 17:00 hodin uskuteční Mezinárodní noc pro netopýry v areálu Centrum Caolinum Nevřeň, která bude zaměřená na létající savce.

 

Návštěvníci se mohou těšit na bohatý program, který jim přiblíží život netopýrů. V rámci akce se uskuteční populárně naučná přednáška, kde se dozvědí zajímavé informace o jejich významu, ohrožení, ochraně a životě. Součástí programu bude výstava Podivuhodný svět netopýrů, film Netopýři ve tmě, nebudou ani chybět soutěže pro děti o zajímavé ceny, ukázka práce s ultrazvukovým detektorem, ukázka odchytu a prezentace živých netopýrů a ukázka hendikepovaných netopýrů spolku ČSOP Nyctalus.

Akce se koná za každého počasí. Vstup na akci je zdarma. Návštěvníkům doporučujeme vzít si s sebou teplé oblečení!

Již 15. ročník Mezinárodní noci pro netopýry v Plzeňském kraji pořádají Plzeňský kraj, obec Nevřeň a Centrum Caolinum Nevřeň, Zoologická a botanická zahrada města Plzně a Agentura ochrany přírody a krajiny ČR - Regionální pracoviště správa CHKO Český les ve spolupráci s ČESON, MŽP ČR, ZO ČSOP Sylva Lunae a Mezi lesy z. s. 

Mezinárodní noc pro netopýry je tradiční akce určená široké veřejnosti, kterou každoročně vyhlašuje Sekretariát dohody o ochraně netopýrů v Evropě (EUROBATS). Účastníci se mohou díky programu připraveném odborníky seznámit s těmito zajímavými nočními tvory, jejich výzkumem, ochranou a dosavadními poznatky o jejich životě. Během akce probíhají veřejné přednášky o netopýrech, zájemci se zde dozví, jak a čím jsou netopýři ohroženi a kde oni sami mohou být při jejich ochraně nápomocni. Mají možnost získat reklamní materiály, prohlédnout si netopýra z bezprostřední blízkosti a tak změnit své dosavadní nahlížení na tyto skrytě žijící savce. Více informací, včetně seznamu všech míst, na kterých akce probíhá, naleznete na stránkách České společnosti pro ochranu netopýrů: www.ceson.org.

 

Kontakt pro novináře:  Mgr. Martin Jiran, mobil.: 720 543 084

 

Tisková zpráva ke stažení ZDE

Regionální pracoviště Správa CHKO Český les

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt